Stichting Tien Yan Nederland
Schrijfworkshop 'Ontvouw familieherinneringen'

In het kader van de voorstelling “Smaken van gevouwen herinneringen” organiseert Stichting Tien Yan en de Openbare Bibliotheek Amsterdam (OBA) een schrijfworkshop rondom herinneringen over ‘thuis’ en ‘familie’ van de Chinees-Nederlandse gemeenschap in de omgeving Amsterdam.

Over de schrijfworkshop 'Ontvouw familieherinneringen'
Tijdens deze workshop ga je aan de hand van een zelf meegebracht nostalgisch voorwerp de bijbehorende herinnering uitwerken onder begeleiding van een schrijver, en spoken-word artiest Lin An Phoa.

Samen met Li An en de andere deelnemers ga je in deze vier uur durende sessie schrijfoefeningen doen, teksten uitwisselen en leer je verschillende vaardigheden om jouw herinneringen op papier te zetten. Daarna is er een mogelijkheid tot een online feedbackronde om jouw tekst nog verder te verfijnen.

Voel je vrij om een familielid, vriend of een andere schrijfpartner mee te nemen. Iedereen is van harte welkom. Zien wij jou ook de 13e?

Belangrijke info
Datum: zaterdag 13 september 2025
Tijd: 13:00 - 17:00 uur (inloop 12:45)
Locatie: OBA Oosterdok, Oosterdokskade 143, Amsterdam (6de verdieping)
Kosten: €5,00 (betaling vindt later via e-mail of op locatie plaats)
Voertaal: Nederlands
Maximaal 15 deelnemers

Meer over Lin An Phoa
Lin An Phoa (1995) schrijft poëzie met een kritische, hoopvolle pen. In haar werk onderzoekt ze hoe de taal, de poëzie en het podium gastvrije plekken kunnen zijn, met ruimte voor onderbelichte perspectieven. Teksten van haar hand verschenen in o.a. De Revisor, de bloemlezing Stip op de Horizon en Modelverhalen. Als performer was Lin An te zien op verschillende podia, waaronder Crossing Border, Brainwash Festival, Down the rabbit hole en ILFU. Ook verschijnt ze regelmatig als host en moderator bij o.a. Poetry International, Read My World, Oerol en Wintertuinfestival. Lin An is daarnaast programmamaker bij Poetry Circle en zit in het talentontwikkeltraject van Wintertuin.

Meer over Stichting Tien Yan en de voorstelling
De voorstelling is een initiatief van Stichting Tien Yan met ondersteuning van partners 750 jaar Amsterdam, Lang Leve de Kunst, Cordaan en OBA (Openbare Bibliotheek Amsterdam). Sinds juni 2018 zet Tien Yan zich in voor volwaardige zorg voor ouderen met Chinese roots in Nederland: van buurtactiviteiten, dagbesteding tot aan consultatie voor familieleden. Met deze voorstelling slaat de stichting een nieuwe weg in met kunst en cultuur als vehikel voor zelfexpressie, heling en verbinding. 

Wil je meer weten over de voorstelling “Smaken van gevouwen herinneringen”? Ga dan naar de website www.tienyan.nl/voorstelling

Reguliere
0,00
Administratiekosten
0,50
Totaal:
0,00